matura biologia

Matura 2022 biologia 

Matura 2022 biologia 

Biologia jest nie tylko trudna w klasie, ale także na maturze, dlatego wielu uczniów ma z nią kłopoty, ale dzięki specjalnie opracowanym vademecum z biologii, uczeń dostaje szansę na zdobycie świetnego wyniku na maturze z biologii. 

Vademecum maturzysty. Biologia- Ewa Pyłka-Gutowska

Kompendium wiedzy do matury z biologii zapoznaje uczniów ze wszystkimi tematami, które pojawiają się na maturze z rozszerzonej biologii. Istnieją problemy związane ze strukturą i funkcją komórek oraz zróżnicowaniem typów biologicznych na wirusy, grzyby, protisty i bakterie. Podręcznik porusza również temat różnorodności roślin, nie zapominając o charakterystyce poszczególnych grup. Jasno wyjaśnia i wytłumaczy procesy biologiczne. Ta książka opisuje świat zwierząt, jego funkcje i różnorodność, od gąbek po ssaki. Obszerne rozdziały dotyczące anatomii i fizjologii człowieka są również prezentowane czytelnikowi w bardzo przystępny sposób. Autorom udaje się skondensować jeden z najtrudniejszych tematów, genetykę i biotechnologię, i wyjaśnić je w sposób zrozumiały dla każdego ucznia. Podręcznik obejmuje również zagadnienia z zakresu ekologii, ochrony środowiska i przyrody, a kończy się teorią ewolucji.

Biologia. Pięćdziesiątka przed maturą- Grzegorz Gola

“Biologia. Pięćdziesiątka przed maturą” jest jednym z najlepszych vademecum dla maturzystów, które można znaleźć w księgarniach i bibliotekach. Wszystkie zadania są zgodne z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, a w dodatku uczeń ma szansę dowiedzieć się, jak poszczególne zadania są oceniane przez komisję, dzięki przydatnym komentarzom, przygotowanym przez samego autora, który także co roku sprawdza matury z biologii. Dzięki zdobytemu doświadczeniu chce się teraz nim dzielić z innymi uczniami. Vademecum te zawiera zadania z biologii, o różnym stopniu trudności, dlatego skorzystać mogą z niego nie tylko maturzyści, ale także osoby, które przygotowują się do olimpiady biologicznej.